A petrecut De Crăciun, iar pe fondul consumului de alcool, a recurs la un gest teribilist. Este vorba despre un tânăr în vârstă de 17 ani din Satul Tăbăcari, Comuna Podgoria, care a fost surprins, în seara de Crăciun, de sistemul de supraveghere din zona centrală a Municipiului Râmnicu Sărat, în timp ce distruge ornamentele luminoase amplasate de către Administrația Domeniului Public cu ocazia Sărbătorilor de Iarnă.
Individul a fost identificat duminică dimineață și condus la sediul Poliției Locale Râmnicu Sărat, unde a fost audiat și sancționat cu amendă, însă va suporta și cheltuielile prejudiciului creat.
![](https://gazetaramniceana.ro/wp-content/uploads/2021/12/4B5CB207-F595-42B6-B9D8-7E88DB3AD526-768x1024.jpeg)
![](https://gazetaramniceana.ro/wp-content/uploads/2021/12/DE521AF5-4CA5-4146-A2A3-F10879E6581C.jpeg)