Primăria Municipiului Râmnicu Sărat și Centrul Cultural “Florica Cristoforeanu” invită Râmnicenii joi, 1 Decembrie 2022, la evenimentele dedicate Zilei Naționale a României.
Începând cu ora 10:50, cetățenii sunt așteptați în centrul orașului, cu baloane și steaguri tricolore, pentru a participa la “Marșul Râmnicenilor”, iar de la ora 11:30, evenimentul dedicat Zilei Naționale a României, va continua cu un spectacol susținut de interpreți de muzică populară, în sala de spectacole a Centrului Cultural „Florica Cristoforeanu”.
![](https://gazetaramniceana.ro/wp-content/uploads/2022/11/BB1907E8-94BA-4F87-8737-83BE2C8E820F-721x1024.jpeg)
![](https://gazetaramniceana.ro/wp-content/uploads/2022/11/2D7FF3E5-0CDA-4CDE-8940-B7E6E8BC34E0.jpeg)