Echipa “CulturALLA” formată din reprezentanții statelor Suedia, Italia, Malta, Aruba și România, a luat miercuri dimineață parte la o activitate despre drepturi, libertăți și oportunități, în calitate de cetățeni ai Uniunii Europene, precum și ai spațiului extra-european. Evenimentul s-a desfășurat la Centrul Europe Direct Râmnicu Sărat, din cadrul Primăriei.
Proiectul “CulturALLA” are drept partener local Centrul Cultural Florica Cristoforeanu, iar în perioada 14-21 Noiembrie, în Municipiul Râmnicu Sărat se va desfășura o serie de activități cultural – artistice și de training.
![](https://gazetaramniceana.ro/wp-content/uploads/2022/11/A096DBC3-9A0F-4782-8AC2-070876ABFF63-1024x768.jpeg)
![](https://gazetaramniceana.ro/wp-content/uploads/2022/11/19696FC5-F404-4E65-87AA-876E931C191E-1024x768.jpeg)
![](https://gazetaramniceana.ro/wp-content/uploads/2022/11/B57E4FB5-7707-40B1-ADD4-8FF7A3D908C5-1024x768.jpeg)
![](https://gazetaramniceana.ro/wp-content/uploads/2022/11/6E77C261-17AF-4A77-BB97-CEBAE542C508-1024x768.jpeg)
Citește și ▶️https://gazetaramniceana.ro/primarul-unei-localitati-din-italia-prez/