Weekend de coșmar pentru o femeie în vârstă de 52 de ani din București și o minora de 12 ani. Acestea au fost grav rănite în urma unui eveniment rutier, petrecut sâmbătă după-amiază, în localitatea buzoiană Oreavul.
Din cercetările efectuate de polițiștii din cadrul IPJ Buzău, a rezultat că autoturismul condus pe direcția Buzău către Vrancea de către o șoferiță în vârstă de 52 de ani, din București, a părăsit partea carosabilă pe sensul opus de mers, a intrat în coliziune cu gardul unui imobil, cu un copac și cu o anexa din curtea acestuia, răsturnându-se.
Accidentul s-a soldat cu rănirea conducătoarei auto și a pasagerei acesteia, o minoră de 12 ani, ambele fiind transportate la spital pentru îngrijiri medicale.
În cauză se va întocmi dosar penal, iar polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul.
![](https://gazetaramniceana.ro/wp-content/uploads/2023/04/5b6fa1f4-ec6a-4261-a080-09469c241d26-625x1024.jpeg)
![](https://gazetaramniceana.ro/wp-content/uploads/2023/04/5b9ec62c-aea8-4660-ac2e-816c2949c286-484x1024.jpeg)